Наша історія

Наша компанія заснована у 1999 р на базі підрозділів Харківського електромеханічного заводу – «ХЕМЗ», відомого у всьому світі підприємства електротехнічної галузі, яке має коріння, що сягає ХІХ століття.

Основні дати нашої історії

1888 – на базі купецьких майстерень у місті Рига був створений «Російсько-Балтійський електротехнічний завод». Протягом наступних років до 1915 року, змінюючи організаційно-правову структуру та власників (1898 р. – електрична компанія «УНІОН», 1904 р. – німецька фірма «AEG», 1905 р. – акціонерне російське товариство “Загальна компанія електрики” – ВКЕ ), завод виконував замовлення з виготовлення електроустаткування для військово-морських суден.

1915 рік – завод «Загальна компанія електрики» був передислокований до міста Харкова.

1917 рік – завод був перейменований і став називатися “Електросила – 1”.

1925 – були створені виробництва з випуску широкої номенклатури електротехнічних виробів, завод став називатися Державне підприємство «Харківський електромеханічний завод» – ХЕМЗ.

Загалом з активною участю заводу ХЕМЗ було створено 19 підприємств у Росії, Україні, Білорусії, Молдові, Грузії.

Зокрема на базі цехів ХЕМЗ, які у зв’язку з початком війни у 1941 році були евакуйовані до міста Чебоксари, організовано виробництво апаратів для авіаційної та танкової промисловості, морського флоту, згодом завод став найбільшим виробником пристроїв релейного захисту та отримав назву Чебоксарський електроапаратний завод ЧЕАЗ.

Також на базі кількох цехів ХЕМЗ евакуйованих до міста Уфа, був згодом створений Уфімський завод «ЕЛЕКТРОАПАРАТ»

Харківський електромеханічний завод виробляв електричні двигуни, апарати, силові перетворювачі та електрощитову продукцію для всіх областей народного господарства Радянського Союзу та зарубіжних країн. Також на підприємстві випускалося спеціальне електротехнічне обладнання для військово-морського флоту та ракетно-космічної галузі.

1964 р. – у складі ХЕМЗ створюється спеціальне конструкторське бюро (ОКБ). ОКБ спеціалізувалося на розробці конструкторської документації на низьковольтні комплектні пристрої для:
– наземних об’єктів спеціального призначення, у тому числі призначених для роботи в умовах дії сейсмічних факторів;
– морських об’єктів (кораблі, судна, берегові установки).

1992 р. – ОКБ розпочало розробку документації на НКП для потреб
енергетики України (підстанції та лінії електропередач 35-750 кВ, ТЕЦ, ГЕС та АЕС).

1995 р. – Після надходження від Київського та Харківського інститутів «Енергопроект» техзавдань на розробку конструкторської документації для виготовлення НКП, що належать до систем, важливих для безпеки (СВБ) у сейсмостійкому виконанні, ОКБ було отримано Дозвіл АЯР (№ 07-КД-95-11 від 19). .95 р.) на право розробки документації на НКП, віднесені до СВБ АЕС.

1999 р. – ОКБ отримано ліцензію № 73-ВП-37-08-99 від 15.02.99 р.,
видана Агенством з ядерного регулювання (АЯР) на право виготовлення та постачання елементів, важливих для безпеки ядерних установок, розробки конструкторської та технічної документації на монтаж, ремонт та експлуатацію НКП, віднесених до СВБ АЕС.

У цьому року на базі ОКБ заводу «ХЕМЗ» створюється Корпорація ” ЕЛКОР “ .

Корпорація “ЕЛКОР” стає правонаступником технічної документації ОКБ «ХЕМЗ» на розробку електрощитового обладнання та систем електропостачання для енергетики, морського транспорту та ракетно-космічної галузі.

У тому ж році наше підприємство стає партнером французької компанії «Schneider Electric» та на виробничому майданчику у м.Зміїв починає виробництво електрощитового обладнання для енергетики та промисловості України.

2001 рік – Корпорація “ЕЛКОР” проходить акредитацію і стає членом “Призма Клуб” компанії “Schneider Electric”.

2003 рікКорпорація «ЕЛКОР» затверджена як корпоративний постачальник НАЕК «Енергоатом» (рішення №№ РШ-П.0.06.002-03 від 11.03.2003 р. та РШ-П.0.41.009-06 від 14.04.2003) .) та їй надано право поставок НКП на Запорізьку, Южно-Українську, Рівненську та Хмельницьку АЕС.

2006 рік – початок українсько-бразильського проекту щодо будівництва космодрому «Циклон – 4».

2009 рік – Корпорація “ЕЛКОР” отримує замовлення на модернізацію щитів постійного струму Дніпровського каскаду ГЕС.

Корпорація “Елкор” отримує контракт на постачання шаф релейного захисту для 17-ти підстанцій у республіці “Вірменія”

2012 рік – Корпорація «Елкор» завершує будівництво та вводить в експлуатацію свій новий виробничий комплекс у м. Зміїв.

Корпорація «ЕЛКОР»

Початок розвитку Корпорації "ЕЛКОР"

Догори